Чому утворюються харчові відходи?
13.11.2020

images (6)Іноді ми схильні купувати продуктів більше, ніж необхідно. Одна з причин тому — реклама. Вона диктує нам моду не тільки на одяг, але і на їжу. Прислухаючись до нього, ми нерідко купуємо дорогі, екзотичні продукти, тоді як могли б обійтися більш доступними вітчизняними аналогами, які часом мають найкращими смаковими і поживними властивостями. Приміром, той же можна лайм замінити більш звичним лимоном, а дайкон — зеленої солодкої редькою.

Харчові продукти можуть псуватися від неправильного їх розташування на полицях в холодильнику. Правильне розташування продуктів у холодильникуВ першу чергу, переконайтеся, що ви поклали припаси у відповідності з різними температурними діапазонами холодильника.

pexels-photo-1640777_2

Наприклад, м’ясні і ковбасні вироби, птицю, рибу, запаковані салати, свіжі соки, молоко і готову їжу краще класти на верхні полиці — найхолодніше місце в холодильнику. Середина може бути зайнята молочними продуктами, овочами і фруктами, домашніми стравами у посуді. А ось нижню частину холодильника потрібно відвести для солінь в банках, джемів, консервів, коренеплодів, напоїв, приправ у пляшках та іншого. Розпочатий йогурт, щоб не забути, поставте в прозору ємність. Корисно на кожен контейнер з залишками їжі клеїти стікер з позначенням дати, коли він був відправлений в холодильник.

eyr8pdkst426ibncwhru_2019_1028_fifthcrowfarm_redkabochasquash_2__d3adfb7eb11e7c4ed58c044610e677091d7a1fb7_.olQUo_400x250

Часто харчові продукти відправляються у відро для сміття тільки з-за їх непривабливого, зів̕ялого виду. Однак втративши пружність і початкову свіжість, вони ще можуть непогано послужити нам. З злегка зіпсованих овочів і фруктів можна приготувати рагу, соуси, смузі, джеми, коктейлі, компоти. Поки в Україні не налагоджене централізоване збирання органічних відходів від населення. Але якщо вам шкода викидати цінний ресурс на смітник, можна спробувати компостувати.

Корисні поради:

1. Сплануйте меню та чітко дотримуйтесь його.

69-695932_things-to-do-in-nashville-do-icon-clipart Якщо у вас немає плану, буде дуже складно купити в магазині саме те, що вам потрібно. Більш ніж ймовірно, що у результаті ви матимете продукти, які ви не використаєте до закінчення терміну придатності, або поки вони не запліснявіють, або не покриються цвіллю.

2. Робіть уявну інвентаризацію холодильника щодня або через день.

Одна з проблем із залишками їжі – не забувати, що їх слід з̕їсти! Дуже легко засунути контейнери у задню частину холодильника і зовсім забути про них. Я з’ясувала, що мені варто проводити швидку візуальну інвентаризацію у власному холодильнику через день або два, і саме так я можу слідкувати, що треба з’їсти.

3. Перегляньте вміст свого холодильника, морозильної камери та комори, перш ніж скласти меню.

Навіть якщо ви не робите інвентаризацію кожні кілька днів, зробіть це принаймні перед плануванням меню. Таким чином, ви можете обрати страви, в яких будуть використані інгредієнти, які залежались у доlaw-books-and-gavel-1мі аж надто довго

4. Складіть список покупок і дотримуйтеся його.

Це пункт прямо пов̕язаний із першим пунктом, коли ви складете своє меню, запишіть саме те, що вам потрібно, і не намагайтеся купувати більше. Будь-які додаткові швидкопсувні продукти, які ви купите, скоріш за все зіпсуються і стануть відходами.

5. З̕їдайте залишки на обід.

6. Зробіть сандвічі або салати із залишками їжі.

ogorodЦе краще робити, коли у вас щось на кшталт простої їжі. Залишки м̕яса і різноманітні овочі можна перетворити у смачний сандвіч або салат, майже не докладаючи зусиль.

7. Спечіть що-небудь.

Випічка (навіть щось дуже просте, типу кексів) є відмінним способом, щоб використати залишки маслянкиpngtree-croissant-dessert-food-illustration-png-image_2327835 (або вершків, або молока), або фрукти, які втратили оптимальну свіжість.

8. Заморожуйте продукти, які ви не можете використати вчасно.

Очевидно, це не спрацює з усіма продуктами. Звичайно, якщо ви забудете про продукти і ваша морозильна камера згорить, ви все одно отримаєте продуктові відходи. Тому, було б добре час від часу проводити інвентаризацію морозильної камери.

9. Думайте про харчові відходи як про витрачені гроші.

10. Знайдіть людей, які будуть спонукати вас до відповідальності.

Дотримуватися цих порад дуже просто! Це допоможе зберегти ресурси нашої планети.